Wczasy w Stambule – co i jak

Wodne królestwo Szczecin
Wczasy w Stambule – co i jak
20

Views

Stambuł to jeden z najpiękniejszych miast w Turcji. Turyści, którzy spędzili tu wczasy przyznają, że to miasto porusza praktycznie wszystkie zmysły. Stambuł należy do jednych z największych miast świata. To miasto to główny ośrodek naukowy, gdyż znajduje się tutaj aż pięć uniwersytetów. W tym najstarszy w kraju Uniwersytet Stambulski.

Turcja

W Stambule odbywa się wiele imprez kulturowych, rozrywkowych i muzycznych. Do najstarszych festiwali należy Międzynarodowy festiwal w Stambule. Bardzo popularne jest muzeum, w którym można podziwiać arcydzieła sztuki artystycznej.

W tym mieście atrakcji z pewnością nie zabraknie. W Stambule jest mnóstwo muzeów miedzy innymi Muzeum Archeologiczne lub Muzeum Morskie. W mieście znajduje się również mnóstwo meczetów. Oprócz tego turyści mogą oddać się pasji zakupów. W tym mieście bardzo popularne są targi i jarmarki. Tubylcy uwielbiają się targować, a wręcz traktują to jako grę towarzyską Targi przepełniają przepiękne tkaniny i błyskotki. Każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie.

Bilety lotnicze do Turcji możemy zakupić w liniach Lot. Przewoźnik zachęca do wczasów w Stambule. Bilety możemy zakupić już w cenie 404 złote. Loty będą realizowane z polskiej stolicy.

Linie lotnicze Lot słyną z wielu ciekawych obniżek i atrakcyjnych ofert. Przede wszystkim najpopularniejszą z nich jest oferta szalonej środy. Obecnie w tej edycji możemy w okolicach 300 złotych polecieć do przepięknych miejsc Europy. W ofercie znajduje się nawet miasta Polski, gdyż Lot słynie z podróży lokalnych, stanowiąc znaczną konkurencję dla transportu naziemnego.

Polskie linie lotnicze mimo kryzysu pną się do góry. Obecnie notują spore zyski. We flocie pojawił się nawet specjalny boeing o najnowszych standardach. Planuje się także do floty Lotu wdrożyć więcej takich nowoczesnych samolotów. Oprócz tego powstanie samolotu, który ma być wizytówką Polski w krajach europejskich. Na samolocie mają się pojawić specjalne symbole, które nawiązują do tradycji, historii i korzeni polskości.

Inne wpisy o podróżach, rekreacji oraz turystyce:

Review Overview
User Rating:
0/5
(58 votes)
Written by admin