Turystyka piesza

Wodne królestwo Mierzyn
Turystyka piesza
232

Views

rp_zdjecie53.jpgBiorąc pod uwagę fakt, że turystyka narodziła się już w starożytności, a więc w czasach, kiedy właściwie nie było rozbudowanej infrastruktury transportowej, możemy spokojnie uznać, że turystyka piesza jest najstarszą odmianą turystyki kwalifikowanej. I, co więcej, przetrwała ona po dziś dzień i przez wiele osób wciąż jest uprawiana.

Na czym polega turystyka piesza? Jak sama nazwa wskazuje, turystyka ta charakteryzuje się podróżowaniem bez wykorzystania środków transportu. Podróżujemy więc pieszo, a celem takiego turysty jest poznanie środowiska oraz kultury miejsca, do którego właśnie się udaje. Bardzo ważną rolę w tym rodzaju turystyki odgrywają szlaki turystyczne. A dzięki temu, że wyprawy nigdy nie są jednodniowe i wymagają od turysty pozostania w danym regionie nieco dłużej, również bazy noclegowe są tutaj kluczowe.

W Polsce mamy wiele wyznaczonych szlaków turystycznych. Są one właściwie w każdym regionie, począwszy od gór, poprzez Śląsk i Mazowsze, a skończywszy na Mazurach i polskim Bałtyku.

Inne wpisy o podróżach, rekreacji oraz turystyce:

Review Overview
User Rating:
0/5
(243 votes)
Written by admin