Wodolot Kołobrzeg

Podróże
Wodolot Kołobrzeg
483

Views

Wodolot

Miasta nadmorskie w Polsce oferują turystom wiele różnych atrakcji, a jedną z nich jest wodolot, który umożliwia przedostanie się z Świnoujścia do Wałów Chrobrego w około siedemdziesiąt minut. Warto zauważyć, iż czas pokonania takiej odległości jest dużo krótszy, niż w przypadku gdy miałaby ona odbywać się pociągiem lub samochodem.
Wadą tego rodzaju środka transportu jest niestety duża cena, jaką trzeba uiścić za bilet. Wodolot dla osób, którym przysługuje ulga kosztuje około sześćdziesięciu złotych, natomiast bilet normalny jest o połowę droższy. Dla porównania cena biletu kolejowego wynosi szesnaście złotych, dla osób bez ulgi.
Wodolot jest produkowany między innymi w Holandii, a jego cena jest wysoka, dla przykładu piętnastoletnia łódź, pozwalająca na przewiezienie stu dwudziestu dwóch osób, kosztuje około czterystu tysięcy.
Ze względu na znaczne koszty, miasta nadmorskie decydują się często na to, aby zastąpić wodolot przez poduszkowiec, pozwalający na wjazd łodzi na plażę, co stanowiłoby dodatkową atrakcję dla turystów.

Inne wpisy o podróżach, rekreacji oraz turystyce:

Review Overview
User Rating:
0/5
(104 votes)
Written by admin