Wakacje w Polsce – co nowego warto zobaczyć?

Rekreacja
Wakacje w Polsce – co nowego warto zobaczyć?
72

Views

Wiele osób planuje spędzić tegoroczne wakacje w Polsce. I jest to naprawdę dobry wybór. Tym bardziej, że w każdym zakątku naszego kraju możemy znaleźć naprawdę wyjątkowe miejsce. I co więcej, każdego roku przybywa atrakcji. Być może byłeś już w pewnych miejscach, ale teraz warto do nich wrócić. Poniżej pokazujemy dlaczego.

1.Kopalnia Soli w Wieliczce

To miejsce zna pewnie większość z nas. Jednak kopalnia oferuje zupełnie nową atrakcją, czynną od tego sezonu. Tą atrakcją jest instalacja zapewniająca niezwykły pokaz świetlny. W komorze Erazma Barącza umieszczono logo Światowych Dni Młodzieży. Znajduje się ono w solankowym jeziorze i połączone jest z pokazem świetlnym, który stanowi wyjątkową atrakcję.

2.Park Gigantów na Kaszubach

Na Kaszubach znajduje się znany wszystkim Park Miniatur, w którym można podziwiać małe kpie najpopularniejszych obiektów z całego świata. Ale można tutaj również podziwiać inne atrakcję, które stanowią powiększenie pewnych znanych nam przedmiotów, i nie tylko przedmiotów. W parku można podziwiać samolot Tupolew 134A – długa na 40 metrów. Jednak najnowszą atrakcją, która z pewnością przypadnie do gustu najmłodszym jest monstre truck, na którym umieszczono powiększone modele owadów. Kolejna nowa atrakcja to alejka z modelami ptaków, które są 7 razy większe. Można zatem przyjrzeć się orłom, które mają 5 metrów czy wróblom, które mierzą metr.

3.Słowiński Park Narodowy

Coś zupełnie nowego można także podziwiać w Słowińskim Parku – i jest to atrakcja, którą podarowała nam sama natura. Na plaży można podziwiać pozostałości po puszczy dębowej, która powstała około 3 tys. lat temu. Wcześniej przykrywała je słona woda, więc w miarę dobrze zakonserwowała ona drzewa. Kiedy się cofnęła, ukazały się ich fragmenty, a widok jest naprawdę niecodzienny. Oczywiście jest to obszar pod ścisłą ochroną.

4.Ząbkowice Śląskie

Najbardziej znaną atrakcja tego miasta jest Krzywa Wieża, zwana „śląską Pizą”, będąca najwyższym tego typu obiektem w Polsce. Jednak teraz miasto to zyskało zupełnie nową i naprawdę ciekawą atrakcję. W ruinach zamku, w wieży bramnej stworzono Komnatę Tajemnic. Jest to „pokój ucieczki” – nawiązuje do oblężenia zamku w XVII wieku. Zadaniem grupy uczestników, która zostaje zamknięta w pomieszczeniu jest wydostanie się – mają znaleźć klucz i uwolnić się z pomieszczenia. Oczywiście czekają ich różne trudności oraz ciekawe zagadki. Jest to z pewnością bardzo interesujące doświadczenie.

Oczywiście to tylko kilka propozycji. Jednak pokazują one, że w Polsce można znaleźć wiele wspaniałych miejsc, idealnych na wakacyjne wypady.

Inne wpisy o podróżach, rekreacji oraz turystyce:

Review Overview
User Rating:
0/5
(75 votes)
Written by admin