Turystyka przygodowa

Turystyka
Turystyka przygodowa
275

Views

rp_turystyka18.jpgDla tych, którzy lubią dreszczyk emocji, a jednocześnie preferują aktywne spędzanie czasu wolnego, najlepszym rozwiązaniem staje się turystyka przygodowa.

Czym ona jest? Czym takim charakteryzuje się turystyka przygodowa? Ponieważ jest ona dość młodym rodzajem, czy też formą turystyki kwalifikowanej, w literaturze przedmiotu spotykamy się z niewielką ilością definicji. Te jednak, które istnieją pozwalają nam określić jej główny charakter. Cechą, która w głównej mierze go kształtuje jest cel przeżycia przygody związany z elementem podwyższonego ryzyka, a także poziomem wysiłku fizycznego. Turystyka taka wymaga od turysty określonego wysiłku podejmowanego w obliczu naturalnych warunków terenowych.

W tej turystyce chodzi o to, aby zmierzyć się nieco z przyrodą, spróbować o własnych siłach dostosować się do stawianych przez nią warunków i w trakcie podróży jednocześnie zachwycić się zwiedzanymi obszarami. Dlatego turystyka przygodowa tak uwielbiana jest przez osoby dynamiczne, rządne ciągłej adrenaliny.

Inne wpisy o podróżach, rekreacji oraz turystyce:

Review Overview
User Rating:
0/5
(250 votes)
Written by admin