Szlakiem Drakuli

Wczasy
Szlakiem Drakuli
52

Views

Szlakiem Drakuli

Kiedy słyszymy wzmiankę o Transylwanii, to wyobrażamy sobie miejsce osnute tajemniczą mgłą, starym cmentarzyskiem i zamkiem Drakuli górującym nad okolicą. Jednak bardziej frasobliwy wędrowiec odkryje niezwykłości realnego miejsca, które w tak okrutny sposób próbowano przedstawiać.

Region ten położony w Rumunii, nazwany został „Szwajcarią Wschodu”. Transylwania – zamknięta łukiem Karpat – nadal jednak czeka na swoje odkrycie. Miejsce to to wielokulturowa mieszanka wspaniałych rzymskich ruin stanowiących dla Rumunów kolebkę ich państwowości. Ze swoimi zamkami i chłopskimi twierdzami oraz warownymi kościołami stanowi swoistego rodzaju fenomen w skali europejskiej. Malownicze krajobrazy gór, żywy folklor i tradycje pasterskie przesądzają o bogactwie tego miejsca. Transylwania zachęcając do odkrycia tajemnicy i posmakowania przygody kusi gości majestatycznym pięknem i zaprasza w swoje progi. Życzliwi ludzie, piękne zabytki, bajeczne widoki oraz niesamowita atmosfera wiosek i miasteczek tak niedaleko od Polski.

Karpaty w tym regionie świata pokazują swoją potęgę. Malownicze okolice pozostawiają w turystach niezapomniane wrażenia. Świetnie wyznaczone szlaki turystyczne oraz trasy narciarskie to wielki atut tego wspaniałego miejsca.

Transylwania jest kulturowym centrum Rumunii. Poza niezwykłymi zabytkami poznać można niezwykła historię wielu miasteczek tego regionu. Niemalże każdy naród znajdzie tu jakąś cząstkę własnej historii.
Turystyka Rumunii w dużej mierze opiera się na najsłynniejszej postaci tego regionu Drakuli. Jego pierwowzorem był autentyczny władca Siedmiogrodu Vlad Tepes. Władca ten uwielbiał za byle przewinienie okrutnie karać swoich podwładnych. Opowieść o nim zainspirowała Bram Stokera, który stworzył postać Drakuli osadzając go w jednym z zamków Transylwanii.

Inne wpisy o podróżach, rekreacji oraz turystyce:

Review Overview
User Rating:
0/5
(47 votes)
Written by admin