Przeznaczenie audioprzewodników turystycznych

Rekreacja
Przeznaczenie audioprzewodników turystycznych
40

Views

Na świecie wielu jest pasjonatów zwiedzania i podróży. Osoby takie spędzają swój wolny czas bardzo aktywnie. Jednak bardzo często dochodzi do sytuacji, podczas których turyści nie potrafią odnaleźć się w obcym kraju. Zazwyczaj dotyczy to braku orientacji w nieznanych miastach. Właśnie dlatego przydatne są audioprzewodniki turystyczne.
Istota działania audioprzewodnika

Zapewne wiele osób jeszcze nie słyszało o tych urządzeniach. Jeśli nawet to większość nie do końca zdaje sobie sprawę z tego, jakie zadanie one spełniają. Aby przybliżyć istotę ich działania, najpierw warto zacząć od przedstawienia ich wyglądu i budowy. Jest to niewielkiej wielkości urządzenie wyposażone w słuchawki. Posiada po bokach kilka przycisków do wyboru języka i ustalenia poziomu głośności. Zostało skonstruowane w taki sposób, aby można było się z nim swobodnie poruszać.

Audioprzewodnik turystyczny

Istotą działania urządzenia jest pomoc w zwiedzaniu. W szczególności dotyczy to osób niewidomych i obcokrajowców. Samo działanie i obsługa jest bardzo prosta. Można wręcz powiedzieć, że nawet dziecko byłoby w stanie to opanować. Wystarczy wybrać odpowiednie nagranie, a następnie swój język. Zazwyczaj w tym przypadku dostępnych jest wiele opcji do wyboru. Wszystko wygląda pięknie i jest prawie idealne. Istnieje jednak jeden minus. W naszym kraju stosowanie audioprzewodników turystycznych jest nadal mało rozpowszechnione. Prawdopodobnie związane jest to z wysokimi kosztami. Nie zmienia to faktu, że u naszych zagranicznych sąsiadów jest to bardzo populacyjne.
Nie wystarczy smartfon?

Wiele turystów wyraża pochlebne opinie na temat stosowania tych urządzeń. Mimo to, niejeden spyta, dlaczego nie wystarczy skorzystać ze smartfona lub przewodnika. Odpowiedź jest prosta, ale nie zawsze rozumiana. Wystarczy wyobrazić sobie osobę, która przyjeżdża, aby zwiedzić stolicę danego kraju. Po pierwsze, nie chce korzystać z przewodnika, bo może nie znać języka. Z drugiej strony smartfon nie zapewni tego, co audioprzewodnik turystyczny. Nagrane na nim materiały w stu procentach zgodne są z rzeczywistością. Nie ma możliwości, aby wprowadzały swojego użytkownika w niejasne sytuacje. Dodatkowo odtwarzane są w tempie zwiedzania. Jest to przyjemne i komfortowe. Przede wszystkim, poza wskazówkami dotyczącymi trasy, słyszymy inne ciekawe informacji. Na nagraniach uwzględnione są różnorakie ciekawostki. Jeśli zatem chcielibyśmy przetestować audioprzewodnik turystyczny, to możemy to zrobić. W Polsce znajduje się np. w Muzeum Powstania Warszawskiego, Muzeum Czartoryskich czy Panoramie Racławickiej. Podczas zwiedzania miast można wypożyczyć je w informacjach turystycznych w Krakowie, Łodzi czy Toruniu.

Inne wpisy o podróżach, rekreacji oraz turystyce:

Review Overview
User Rating:
0/5
(46 votes)
Written by admin