Plan wycieczki na Lefkadę

Rekreacja
Plan wycieczki na Lefkadę
67

Views

Ta grecka, nieduża wyspa jako jedyna z wysp połączona jest ze stałym lądem (dojechać można tam podwodnym tunelem). Cała wyspa zamieszkana jest przez około 23 tysiące osób. Jej wielkość pozwala na zwiedzenie jej nawet w ciągu jednego dnia, ale my polecamy zostać tam na dłużej, by móc w pełni rozkoszować się jej klimatem. Dla osób poszukujących niedalekiej, ale egzotycznej wycieczki na Lefkadę są idealnym miejscem.
Dlaczego warto wybrać się na Lefkadę?

Ze względu na możliwość odpoczynku w atrakcyjnych okolicznościach przyrody, ze względu na możliwość poznania innej kultury, kosztowania lokalnych smakołyków, miejsce do uprawiania sportów wodnych, sporo miejsca do zwiedzania i spokój pozwalający na odwiedziny całą rodziną. Te i wiele innych powodów sprawiają, że Lefkada powoli zyskuje na popularności, mimo że nie znajdziemy na niej aż tylu hoteli co na innych, bardziej znanych wyspach. Nie są one też tak luksusowe jak na przykład na Mykonos czy Zakhyntos, ale wystarczająco dobre by odpocząć tam przez tydzień lub dwa.
Lefkada – które miasta odwiedzić?

Lefkada obejmuje kilkanaście miejscowości, ale cztery z nich są najpopularniejsze i najbardziej obfitujące w atrakcje. Do każdej też łatwo jest dostać się ze stolicy wyspy, czyli Levkas. Największa miejscowość to Nidri, mimo wszystko nie należy oczekiwać po niej infrastruktury jak w wielkich kurortach. Znajdziemy za to port z wieloma statkami płynącymi na sąsiednie wyspy. Mniejsze miejscowości, Nikiana i Ligia spodobają się tym, którzy na wakacjach szukają spokoju. Jest tam zaledwie po parę sklepów i tawern czy barów. Wszystko nadrabiają jednak piękne plaże z błękitną wodą. Miejscowość Vasiliki powinni odwiedzić fani sportów wodnych – nie brakuje tam mocnych wiatrów, więc na wody wypływają windsurferzy. Osoby, które wolą kitesurfing, powinny za to wybrać się na plażę Milos koło miejscowości Agios Nikitas.
Jak najlepiej zwiedzać Lefkadę?

Lefkada idealnie nadaje się do zwiedzania skuterem. Nie brak tam również wypożyczalni samochodów z przystępnymi cenami. Trasy po wyspie są dość atrakcyjne, ale i dostarczające emocji, ponieważ wiele z dróg wije się wąskimi serpentynami po górskich terenach. Trzeba też uważać na wszędobylskie kozy, które potrafią znienacka wyjść na drogę. Jednak osoby bez prawa jazdy też sobie poradzą, ponieważ na całej wyspie bardzo dobrze funkcjonuje komunikacja miejska. Ze stolicy dojedzie się praktycznie do każdego zakątka wyspy. Coś dla siebie znajdą też fani transportu morskiego. Jeśli mamy więcej czasu, możemy przejrzeć oferty wycieczki na Lefkada – Kefalonia – Itaka. To sąsiednie, duże wyspy, które są pełne atrakcji, a każda nieco różni się klimatem od pozostałych.

Lefkada ma bardzo wiele do zaoferowania turystom i naprawdę trudno się tam nudzić, zwłaszcza jeśli jest sie otwartym na nowe doświadczenia. Klimat na Lefkadzie jest śródziemnomorski, co oznacza, że można tam spędzić bardzo przyjemne wakacje już od maja do września, a nawet października, jeśli lubimy łagodne temperatury. Nawet wtedy woda będzie miała około 22 stopnie (w szczycie sezonu 25), co czyni ją i tak cieplejszą, niż w Bałtyku w najcieplejsze miesiące wakacji.

Inne wpisy o podróżach, rekreacji oraz turystyce:

Review Overview
User Rating:
0/5
(53 votes)
Written by admin