Koleją przez kontynenty

Wakacje
Koleją przez kontynenty
26

Views

Koleją przez kontynenty

Aby dostać się na inny kontynent wcale nie musimy przebywać mórz i oceanów, wystarczy tylko wsiąść w pociąg. Jedną z najciekawszych podróży, którą przynajmniej raz w życiu warto przeżyć, to daleka wyprawa koleją transsyberyjską, która oznacza przejazd przez osiem stref czasowych i odległość blisko 10.000 km.

Już około 2.000 km od Moskwy zaczyna się Azja. Na trasie tej jednej z najdalszych tras kolejowych Europy można dotrzeć do najciekawszych i najbardziej uroczych zakątków Federacji Rosyjskiej, której aż 80% znajduje się w Azji. Wybierając się w cudowną podróż z Moskwy do Pekinu, Ułan Bator albo Władywostoku, mamy szansę przeżyć jedną z najciekawszych przygód naszego życia. Przejazd przez bezkres tajgi, stepu, pustyni i gór oznacza niepowtarzalne przeżycia. Poza tym roztaczające się widoki mijanych terenów spełniają wysokie wymagania najbardziej wymagającym podróżnikom.

Na przystankach w podróży, mamy okazję dotrzeć do najciekawszych miejsc tego regionu. Niebywałą atrakcją jest widok pustyni Gobi czy Muru Chińskiego. Z kolei perłą syberyjskiej przyrody jest przepięknie położone jezioro Bajkał, wraz z malowniczymi Górami Bajkalskimi. Widok niezliczonej liczby rzek i jezior, daje turyście szanse obejrzenia najdzikszych terenów Rosji.

Przemierzając te bezkresne przestrzenie, widać zmienność kulturową ludzi i zmieniających się krajobrazów. Niezwykły bywa również widok monumentalnych budowli mijanych dworców na trasie przejazdu kolei.

Spędzając kilka dni w pociągu mamy nie powtarzającą się okazję poznać ciekawych ludzi różnych ras i wielu kultur. W jednym pociągu spotkać można zarówno azjatyckiego myśliwego jak i mieszkańca Moskwy. Wszyscy są niezwykle życzliwi i przyjaźni, w związku z czym nadają temu wyprawie wyjątkowej atmosfery.

Inne wpisy o podróżach, rekreacji oraz turystyce:

Review Overview
User Rating:
0/5
(31 votes)
Written by admin