Karpacz ? stolica Karkonoszy

Urlop
Karpacz ? stolica Karkonoszy
88

Views

tani hostel (3)Karpacz to niewielkie miasteczko położone u stóp najwyższego szczytu Karkonoszy Snieżki. Szczególnie pięknie wygląda zimą, gdy śnieg pokryje góry naokoło miasta i urokliwe zabudowania samego Karpacza. Miasto jakoś uchroniło się od peerelowskich budynków z wielkiej płyty i pozostał taki jak przed wiekiem, gdy pobudowano wiele pensjonatów, hotelików i willi, dzięki czemu miasteczko ma swoisty urok i w dalszym ciągu chętnie jest odwiedzane przez licznych turystów i to nie tylko w okresie zimowym, gdy nadchodzi czas sportów zimowych, ale i w okresie wakacji, gdy można powędrować górskimi szlakami i napawać się wspaniałą karkonoską przyrodą i widokami.
W Karpaczu jest kilka prawdziwych architektonicznych perełek począwszy od sławnego kościółka Wang, który przybył ty ze Skandynawii i ustawiony został na skarpie skąd rozciąga się wspaniały widok na Kotlinę Jeleniogórską, przez pensjonat z 1897 roku nazywany Zamek Księża Góra aż po hotelik Biały Jar.
Niedaleko Karpacza można wziąć kilka lekcji jazdy konnej w Western City, przenocować tutaj, obejrzeć rodeo, pobawić się w Indian i Cowboyów?

Inne wpisy o podróżach, rekreacji oraz turystyce:

Review Overview
User Rating:
0/5
(157 votes)
Written by admin