Kąpielisko przy Jeziorze Dąbie

Wczasy
Kąpielisko przy Jeziorze Dąbie
156

Views

Ahoj!

Jeżeli jeszcze nie macie planów na wakacje to warto się zastanowić nad docelowym miejscem wypoczynku. Co powiecie na korzystanie z lokalnych uroków? Tym razem opisze największe jezioro w województwie zachodniopomorskim i jedyne dostępne dla pełnomorskich statków – jezioro Dąbie.

Jezioro Dąbie było kiedyś zatoka Morza Bałtyckiego. W wyniku naturalnych procesów akumulacji osadów, przekształciła się w znane nam obecnie jezioro. Powierzchnia 56 km2 plasuje Dąbie jako czwarte w rankingu największych polskich jezior. Mimo niewielkiej głębokości (3 m) jezioro jest jedynym jeziorem dostępnym dla pełnomorskich statków. Zbiornik ten dzieli się na dwie części : Dąbie Wielkie, które znajduje się na północy i znajdujące się na południu, Dąbie Male.

Jeziora, w sezonie kąpielowym, pilnują bacznie ratownicy. Atrakcji jest wiele: od wędkowania, gdzie bogata fauna jeziora (od okoni, po węgorze, płocie i inne ryby) jest ku temu wręcz stworzona, po kapanie się czy relaks na plaży, która ma długość 130 m. Do dyspozycji wypoczynkowiczow znajduje się także plac zabaw, boisko do gry w siatkówkę, prysznice i przebieralnie. Nie od dziś wiadomo, ze kąpiel wodna sprawia, ze jesteśmy głodni- na terenie akwenu znajduje się punkt gastronomiczny, który zaspokoi nawet największy głód. Zbiornik ten jest tez nie lada gratka dla pasjonatów ornitologii, jezioro bowiem jest objęte specjalna ochrona ptaków, nazywana „Dolina Dolnej Odry”.

Dla fanów historii tez się cos znajdzie, bowiem w części północnej jeziora spoczywa wrak statku „Ulrich Finterwalde”. Zatopiony został przez Niemców w 1945 r. i znajduje się tam do dziś. Jego wystający ponad wodę fragment osiedliły ptaki, czyniąc z niego własną wysepkę.

Jezioro znajduje się na ulicy Żaglowej 1.Bezpośrednio można tam dojechać autobusami linii 56 i 77, rowerem lub też samochodem. Jednakże istnieje tez opcja przybycia nad Dąbie droga wodna! Na terenie jeziora funkcjonuje wiele przystani żeglarskich, takich jak chociażby marina “Camping Marina” PTTK czy marina Jacht Klubu AZS.

Kąpielisko w sezonie czynne jest od godziny 10 do godziny 20. Na czas wypoczynku nad Dąbiem trzeba zaopatrzyć się w stosowny bilet wstępu. Ceny kształtują się następująco: dzieci do sześciu lat oraz osoby niepełnosprawne maja wstęp darmowy; bilet normalny to koszt pięciu złotych, a ulgowy dwóch; dzieci do lat szesnastu płaca symboliczna złotówkę.

Słowa zachęty nie sa potrzebne- liczby mówią same za siebie. Kąpielisko odwiedza w okresie wakacyjnym ponad dwa tysiące osób!

słowa kluczowe: energy sport szczecin, szaszłykarnia szczecin, rejsy po odrze szczecin, wodolot szczecin świnoujście cena, szaszłyk szczecin, szczecin świnoujście wodolot

Inne wpisy o podróżach, rekreacji oraz turystyce:

Review Overview
User Rating:
0/5
(101 votes)
Written by admin