Gorące źródła w Europie

Rekreacja
Gorące źródła w Europie
82

Views

Za oknem nie ma jeszcze wprawdzie srogiej zimy, ale już odczuwamy jej powiew. Wiele osób szukających rozmaitych sposób na rozgrzanie się chętnie zażyłoby kąpieli w gorących źródłach. Wiele takich wyjątkowych miejsca znajduje się w Europie. Oto lista tych najciekawszych – gorąco robi się już na samą myśl.

Islandia – Blue Lagoon, Reykjavik

Kąpielisko Blue Lagoon to niezwykle ciepłe miejsce – woda ma tutaj między 37 a 40 stopni. Poza tym ma wyjątkowe właściwości – jest bogata w krzemionkę i pełna minerałów, które mają pozytywny wpływ na skórę. Poza tym można tutaj korzystać z licznych relaksujących zabiegów, w tym masaży lub też z sauny. Blue Lagoon to także wyjątkowo urocze miejsce, które zachwyca pod względem wizualnym.

Anglia – Łaźnie rzymskie, Bath

W Bath można skorzystać z niezwykłego kompleksu, których zachwyca swoim charakterem – to budynki z pamiątkami po starożytności, po Celtach i Rzymianach. To jedyny taki obiekt w Anglii. Jednak nie tylko strona wizualna przyciąga tutaj turystów. Woda w tym kąpielisku utrzymuje się na poziomie 46 stopni! To naprawdę relaksująca i rozgrzewająca kąpiel. Wiąże się z tym oczywiście spora cena, jednak bilet umożliwi do korzystania z basenów pływackich, kąpieli parowych, a także sesji aromaterapii.

Włochy – Saturnia

Termy Saturnia to kompleks składający się z czterech basenów termalnych, które znajdują się na łonie natury. Niezwykłą atrakcją jest jacuzzi oraz ciepłu wodospad. W miejscu tym można poczuć się jak starożytni Rzymianie. Ogromną zaletą kompleksu jest jego wielkość – każdy może tutaj czuć się wygodnie i swobodnie. Woda z siarką pozwala się zrelaksować i odprężyć. Jeżeli chodzi o temperaturę wody to utrzymuje się na poziomie 37-38 stopni.

Węgry – Szechenyi, Budapeszt

Bardzo atrakcyjny, również wizualnie obiekt, położony w parku Varosliget, otoczony niezwykłymi budynkami. Cały kompleks składa się aż z 18 basenów, a także 10 saun i kabin parowych. Osoby spędzające tutaj czas mogą korzystać z różnych zabiegów kosmetycznych oraz masaży. Woda jest naprawdę ciepła i sprzyja relaksowi – ma około 38 stopni.

Niemcy – Termy w Baden-Baden

Baden-Baden to wyjątkowo popularna miejscowość uzdrowiskowa, a jedną z największych atrakcji są Termy Karakalli. Woda w termach jest bogata w różne minerały, które mają bardzo pozytywny wpływ na układ krążenia, mięśnie, stawy czy skórę. Jest też naprawdę przyjemna, gdyż ma około 38 stopni. Oprócz przyjemności z kąpieli można tu także korzystać z jacuzzi, saun i wodospadów.

Inne wpisy o podróżach, rekreacji oraz turystyce:

Review Overview
User Rating:
0/5
(81 votes)
Written by admin