Co warto wiedzieć o wakacjach last minute?

Rekreacja
Co warto wiedzieć o wakacjach last minute?
67

Views

Każdemu z nas należy się porządny wypoczynek. Niektórzy taki wyjazd planują na okres letni, inna wolą wyjeżdżać już po sezonie, wybierając często zagraniczne wycieczki. Zawsze jednak organizacja takiego wyjazdu wiąże się z konkretnymi kosztami – transport, kwatery, wyżywienie i liczne atrakcje. Niektórzy na taki wyjazd odkładają przez cały rok, a inni decydują się nawet na niewielki kredyt. Można jednak tego uniknąć. Jak? Wybierając wakacje last minute.

Czym są oferty last minute?

Są to wycieczki o obniżonej wartości rynkowej. W ten sposób bowiem biura podróży zmniejszają ewentualne straty. Jak do tego dochodzi? Otóż biura podróży wykupują miejsca w hotelach i samolotach jeszcze zanim zacznie się sezon turystyczny. W jakiś sposób prognozują ilość potencjalnych klientów. Jeżeli jednak nie uda się znaleźć tylu chętnych osób, obniżają ceny wycieczek, by nie stracić całych zainwestowanych środków – dzięki temu zwraca się im chociaż część kosztów.

Jakie zalety ofert last minute szczególnie sobie cenimy?

1.Niska cena – oczywiście największą zaletą takich wyjazdów jest cena. Takie wycieczki często są tańsze nawet o połowę. W wielu wypadkach wyjazd do egzotycznego kraju może okazać się tańszy niż wyjazd na polskie wybrzeże.

2.Dobra pogoda – oferty last minute dotyczą zazwyczaj wyjazdów do ciepłych krajów, między innymi Egiptu, Turcji, Grecji czy Chorwacji. Dzięki temu za niewielkie pieniądze gwarantujemy sobie wypoczynek i wymarzoną pogodę – nie musimy się obawiać, że w połowie wyjazdu zacznie padać. Co ciekawe, kiedy w Polsce również mamy piękną pogodę, ceny takich oferty jeszcze maleją – wtedy motywacją do wyjazdu musi być nie tylko pogoda, ale też cena.

3.Atrakcyjne miejsca – wyjazdy zagraniczne dają możliwość poznania wyjątkowych miejsc, o niezwykłych walorach historycznych, krajobrazowych itd. Można zwiedzać, oglądać i poznawać inną kulturę, co stanowi gwarancję niezapomnianych przeżyć.

Na co należy zwracać uwagę przed wykupieniem wycieczki?

Szczególnie istotne jest dokładne przeanalizowanie umowy. Biura podróży często próbują oszukiwać na takich ofertach. Trzeba pamiętać o tym, że klienta obowiązują takie same prawa, jak przy normalnej ofercie, np. prawo do reklamacji. Warto też dokładnie ustalić, co obejmuje cena i jakie czynniki należy zapewnić sobie we własnym zakresie. Nasza uwagę powinny też przykuć wszelkie ogólniki i nie precyzyjne sformułowania, np.„zakwaterowanie blisko plaży” czy „hotel o podobnym standardzie”. Warto dokładnie ustalić wszystkie szczegóły i zadbać o to, by znalazły się w umowie – tylko wtedy będą podstawą do reklamacji.

Niska cena i atrakcyjna podróż nie zwalniają nas zatem z obowiązku zachowania rozsądku.

Inne wpisy o podróżach, rekreacji oraz turystyce:

Review Overview
User Rating:
0/5
(82 votes)
Written by admin