Bilety Lotnicze do Rosji

Podróże
Bilety Lotnicze do Rosji
30

Views

Bilety Lotnicze do Rosji

Zawsze interesowały mnie kraje, w których historii zapisane są niesamowite zjawiska, niewytłumaczone do dziś, na których temat naukowcy jedynie spekulują. Jednym z takich państw w Europie jest Rosja. 30 czerwca 1908 roku, na terenie Tajgi doszło do niezwykłego wybuchu, którego skutki w postaci białej nocy zaobserwowano w wielu miastach Europy. Uczeni do dziś spekulują na temat powodu tej anomalii, jedni sądzą że to meteoryt, jednak nie ma żadnego krateru, drudzy, że kawał oderwanego lodu z Komety Enckego, który eksplodował tuż nad powierzchnią Ziemi. Faktem jest to, że miejsce tego wydarzenia jest godne zwiedzenia. Nic prostszego, kierujemy się do biura podróży i kupujemy bilety lotnicze do Rosji.

Państwo owe jest jednak nie tylko atrakcyjne z powodu tego miejsca.
Stolicą tego ogromnego obszaru, zajmującego 140 tys. km2 jest Moskwa. Siedziba władz rosyjskich jest lokalizacją bardzo atrakcyjną dla turystów, szczególnie dla tych, którzy kochają zabytki historyczne.

Weźmy przykładowo Kreml moskiewski, najbardziej znany ze wszystkich rosyjskich Kremli, piękny gród warowny o powierzchni 28 hektarów. Możemy znaleźć tam wiele muzeów oraz historycznych miejsc świeckich jak np. Arsenał, Pałac Senacki, czy w końcu Zbrojownia kremlowska. Ludzie lubujący się w pięknych widokach powinni koniecznie odwiedzić Patriasze Prudy, miejsce znane z powieści „Mistrz i Małgorzata”. Koneserzy malarstwa nie mogą oczywiście ominąć Państwowej Galerii Trietrakowskiej, zawierającej jedną z największych na świecie kolekcji dzieł rosyjskich sztuk pięknych.

Drugim miastem rosyjskim, niewątpliwie wartym zwiedzenia, jest położony w delcie Newy nad Zatoką Fińską Sankt Petersburg. Miejsce to wręcz promieniuje nauką. Znajduje się tam wiele szkół wyższych, ogromna ilość instytucji naukowych, obserwatorium astronomiczne, oraz około dwa tysiące bibliotek. Nie sposób nie wspomnieć o jednym z największych muzeów świata – Ermitrażu, ponadto warte odwiedzenia jest niewątpliwie „Muzeum Rosyjskie”, a także liczne, mniejsze muzea. W pobliżu miasta znajduje się również wiele miejscowości turystyczno-wypoczynkowe, ze znajdującymi się w nich kompleksach parkowo-pałacowych byłych carów Rosji.

Taka mnogość atrakcji tego państwa, oraz jego bliskie położenie w stosunku do naszej ojczyzny ewidentnie zmusza do rozważenia zakupu biletów lotniczych do Rosji.

Inne wpisy o podróżach, rekreacji oraz turystyce:

Review Overview
User Rating:
0/5
(33 votes)
Written by admin