Weekend w Paryżu

Wodne królestwo Szczecin
Weekend w Paryżu
23

Views

Weekend w Paryżu

Stolica Francji to bez wątpienia jedno z najbardziej romantycznych, zadziwiających i wspaniałych miast na świecie. Atmosfera wielkomiejskości idealnie koresponduje tutaj z artystycznym klimatem małych kawiarenek i placyków, wielka moda największych kreatorów splata się tutaj z ulicznymi trendami a wyrafinowana kuchnia komponuje się znakomicie z pięknym i melodyjnym językiem francuskim. Właściwie Paryża nikomu chyba zachwalać nie trzeba – przejdźmy więc do praktycznych informacji jak zorganizować weekend w tym nadzwyczajnym mieście.

Przede wszystkim, jedną z kluczowych kwestii jest wybór środka transportu. Z większości krajowych lotnisk do Paryża dostaniemy się bezpośrednio, jednak koszty przelotów są zróżnicowane. Jeśli wybierzemy tradycyjnego przewoźnika, bilet lotniczy kupimy drożej, jednak w Internecie warto jest poszukać okazji tanich linii lotniczych. Przy odrobinie szczęścia, może się okazać, że przelot w dwie strony będzie kosztował zaledwie około 150 zł od osoby. Pamiętajmy jednak, że tanie linie lotnicze nie dowiozą nas na lotnisko w samym Paryżu (m.in. dlatego bilet lotniczy jest w niższej cenie), lecz na jego peryferiach, skąd musimy dostać się do centrum taksówką, autobusem lub pociągiem, co wiąże się z dodatkowymi kosztami. Mieszkańcy Polski Zachodniej mogą więc z powodzeniem rozważyć podróż samochodem – zajmie to nam około jedenaście do czternastu godzin.

Kolejna kwestia to zakwaterowanie. Wybierać możemy spośród licznych hoteli i domów gościnnych w centrum lub też, jeśli chcemy wydać mniej pieniędzy, wybrać pole namiotowe położone na obrzeżach stolicy Francji. Bez względu na to, na jaką opcję noclegu i transportu się zdecydujemy, możemy być pewni, że wycieczka na weekend do Paryża będzie niezapomnianym i ekscytującym przeżyciem.

Inne wpisy o podróżach, rekreacji oraz turystyce:

Review Overview
User Rating:
0/5
(30 votes)
Written by admin