Sprawność techniczna pojazdu

Transport i Motoryzacja
Sprawność techniczna pojazdu
2

Views

Wraz z rozwojem motoryzacji na świecie, na polskich drogach zaczęło pojawiać się coraz więcej różnych pojazdów. Są to zarówno samochody, pociągi, jak i tramwaje, czy metro. Środków transportu mamy naprawdę wiele i z pewnością sprawiają one, że dzisiejsza motoryzacja jest tak pomocna w naszej rzeczywistości. Mamy też coraz więcej pojazdów na drogach. Jest to oczywiście zjawisko pozytywne, ale należy mieć na uwadze jedną konkretną rzecz. Pojazdy te muszą być sprawne!

Sprawność techniczna pojazdów, które poruszają się po drogach jest tak samo gwarantem bezpieczeństwa, jak przestrzeganie przez kierowców przepisów ruchu drogowego. I dlatego też w naszym kraju obowiązują specjalne przepisy prawne nakazujące właścicielom przeprowadzanie systematycznych przeglądów pojazdów.

O tym, jak ważna jest sprawność techniczna pojazdu świadczy chociażby fakt, że wiele jest na drogach wypadków spowodowanych jej brakiem. A przecież motoryzacja ma być dla nas czymś pozytywnym, a nie generatorem licznych zagrożeń.

Inne wpisy o podróżach, rekreacji oraz turystyce:

Review Overview
User Rating:
0/5
(13 votes)
Written by admin